روش مرجوع کردن کالا در سایت اداری کالا

ارائه محصولات اورجینال و با کیفیت و در نتیجه رضایتمندی خریدار هدف اصلی اداری کالا در بازار کسب و کار الکترونیک می باشد. اما اگر به هر حال مشکلی در کالای تحویل داده شده به مشتری گزارش شود بسته به نوع مشکل بر اساس چهارچوب زیر اداری کالا سعی مرتفع کردن مشکل خواهد کرد:

 

اصالت و اورجینال بودن محصول

تمامی محصولات ارائه شده در اداری کالا اورجینال می باشد، بنابراین در صورتی که خریدار پس از دریافت محصول متوجه اورجینال نبودن آن شد اداری کالا با کمال تشکر هزینه حمل و نقل و مرجوع کردن کالا را متقبل می شود و بلافاصله محصول ارجینال مد نظر شما ارسال می کند.

 

اشکال فنی در محصول خریداری شده

اشکالات فنی در کالاهای اداری بیشتر در مورد دستگاه ها صدق می کند و کمتر در مورد محصولات مصرفی اورجینال شاهد این امر هستیم. اما به هر حال اداری کالا به منظور رضایتمندی شما فرصت 24 ساعته برای محصولات مصرفی و فرصت 1هفته ای را برای گزارش اشکالات فنی دستگاه های اداری خریداری شده از این سایت فراهم آورده است.

محصولات گروه ماشین های اداری یا کالاهای دیجیتال همچون (پرینتر، اسکنر، دستگاه های کپی، فیش پرینتر و لیبل پرینترها، اسپیکر، تلفن های باسیم و بی سیم، دستگاه های فکس و موارد مشابه در صورتی که پس از خرید توسط مشتری آنباکسینگ و از حالت آکبند خارج شده باشند، مشمول گارانتی تعویض 7 روزه اداری کالا نمی شوند و این اصل بی قید و شرط صورت می پذیرد.

محصولات گروه کارتریج، تونر و لوازم جانبی شامل دو دسته کارتریج های اصل و اورجینال و همچنین کارتریج های طرح یا شرکتی می شوند که کارتریج های اورجینال نظیر تولیدات برند (HP)، (Canon) و دیگر برندهای معتبر به دلیل تضمین اورجینال بودن توسط کمپانی تولید کننده، شرکت های گارانتی مسئولیتی در قابل خرابی یا معیوب بودن آنها نمی پذیرند، از این رو فروشگاه اداری کالا نیز این محصولات را در زیرمجموعه اصل گارانتی 7 روزه تعویض قرار نمی دهد.

کارتریج های طرح یا شرکتی مانند کارتریج های درجه 1 چینی و موارد مشابه در صورتی که از حالت آکبند خارج نشده و مورد استفاده قرار نگرفته باشند، مشمول گارانتی 7 روزه تعویض اداری کالا می شوند.

بلافاصله پس از رویت اشکال فنی با شماره های تماس ارائه شده در سایت تماس حاصل نموده و یا از طریق پیام اشکال مربوطه را با کارشناسان فروش ما در میان بگذارید . کارشناسان ما اشکالات اعلام شده توسط مشتری را بررسی نموده و در صورت تایید اشکال فنی نحوه مرجوع کردن و یا جایگزین کردن محصول را به اطلاع شما می رسانند.

برای ارسال کالای مرجوعی به اداری کالا رعایت بسته بندی مناسب و قرار دادن تمامی محتویات اولیه محصول و فاکتور در محموله ارسالی توسط مشتری الزامی می باشد.

البته موارد ذکر شده شامل اشکالات فنی ایجاد شده در اثر استفاده مشتری نمی باشد و اداری کالا مسئولیتی در قبال اینگونه اشکالات ندارد.

 

مغایرت کالای خریداری شده و اطلاعات سایت

 در شرایطی که در مشخصات کالای دریافت شده برای نمونه رنگ آن با سفارش ثبت شده اختلاف وجود داشته باشد، یا در صورت مغایرت مشخصات فنی کالای دریافت شده با اطلاعات درج شده در سایت یا با سفارشی که در پروفایل مشتری ثبت شده است، به نکته‌‏های زیر توجه نمایید: 

در چنین مواردی امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که مغایرت ظاهری و فیزیکی مانند رنگ که بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش اداری کالا اطلاع داده شود و همچنین کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

در مورد مغایرت فنی، امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که مغایرت حداکثر تا 7 روز کاری پس از دریافت کالا به اداری کالا اعلام شود و همچنین کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

 

انصراف از خرید

به منظور انصراف از سفارش ثبت شده در سایت مشتری می بایست بلافاصله پس از انصراف با اداری کالا تماس حاصل نموده و تنها در صورتی که کالای سفارش داده شده وارد فرایند ارسال نشده باشد اداری کالا سفارش ثبت شده را حذف می کند.

 

مراحل عودت وجه و لغو سفارش آنلاین

عودت وجه و لغو سفارش در فروشگاه اینترنتی اداری کالا به هر دلیلی که توسط کارشناسان تایید شده باشد و یا از سمت مشتری به هر دلیلی درخواست لغو سفارش به فروشگاه اعلام شود فقط با شرایط زیر صورت می پذیرد.

 

1-قبل از هر اقدامی با بخش فروش تماس حاصل نموده و اعلام نمایید که قصد لغو سفارش ثبت شده را دارید.

 

2-بلافاصله پس از اعلام به فروشگاه در صورتی که پرداخت خود را کامل کرده اید یک پیام با عنوان در خواست عودت وجه حاوی اطلاعات نام و نام خانوادگی شماره سفارش تاریخ ثبت شماره کارت بانکی به نام شخصی که فاکتور به نام ایشان صادر شده مبلغ واریزی را به سامانه 300049920000 ارسال نمایید. قابل توجه مشتریان محترم جهت عودت وجه و انجام امور مالی مشتری محترم باید حتما درخواست خود را به سامانه به صورت پیامک ارسال نمایید در غیر اینصورت فروشگاه به دلیل عدم شناسایی و اطمینان از عودت وجه معذور می باشد.

 

3-جهت عودت وجه از مراجعه حضوری بپرهیزید.

 

4-عودت وجه تنها زمانی انجام خواهد شد که همکاران بخش فروش وضعیت سفارش شما را به حالت عودت وجه تغییر دهند.

 

 

آسیب های ناشی از حمل و نقل

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است.

 

لازم به ذکر است در سفارشات تهران یا شهرستان ها که از روش های مختلف اداره پست، تیپاکس، شرکت باربری و... فرآیند ارسال کالا صورت می پذیرد، مسئولیت فروشگاه تحویل سفارش بصورت صحیح و سالم و در حداقل بازه زمانی به شرکت های فوق الذکر در فرآیند ارسال و همچنین ارسال کد پیگیری برای مشتری می باشد، بعبارتی فروشگاه اداری کالا تنها تا لحظه تحویل کالا به درب شرکت پستی، تیپاکس یا باربری، بی عیب و نقص بودن ساختاری و کلی کالای ارسال شده را تضمین می کند.

 

 بر طبق مواد 386 و 387 قانون تجارت نیز، کلیه مشکلات ناشی از حمل کالا بر عهده متصدی حمل و نقل بوده و مشکلات ناشی از تاخیر در ارسال یا مشکلات مشابه خارج از حیطه مسئولیت فروشگاه اینترنتی اداری کالا خواهد بود.

 

در صورتی که آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل در لحظه قابل مشاهده است و یا بسته بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، شما می‏‌توانید از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نمایید تا جهت بررسی و ارسال مجدد به اداری کالا عودت شود.